O autorech

   První Petr si rád hraje celý život s písmenky a verši. Mluvené slovo ho provází celým životem a jako dlouholetý člen Dismanova dětského rozhlasového souboru měl možnost svůj hlas šířit éterem po boku velikánů české kultury. Svou první báseň, která byla zamilovaná, napsal spolužačce Karolínce v první třídě.

    Od té doby byl autorem několika studentských časopisů, pracoval v nakladatelství a reklamní branži. Když se mu loni na jaře narodil syn Adam, otevřel se mu nový pohled na svět a začal se věnovat nezávislým projektům pro nejmenší. Píše pohádky, básničky, vymyslel dětskou spací čepici i logickou hru.

Pohádky zpod Vidoule

Petr Březina

   Druhý Petr vystudoval Akademii múzických umění na divadelní katedře. Následně začal pracovat jako grafik a ilustrátor pro noviny a časopisy. Vystřídal řadu profesí od grafické úpravy tiskovin až po art directora v reklamní agentuře a výtvarníka ve studiu grafického designu.

    Před dvaceti lety odešel ze stálého zaměstnání a začal pracovat jako výtvarník a ilustrátor na volné noze, což činí do dnešních dnů. Je zasloužilý otec i dědeček a práce pro nejmenší je jeho srdeční záležitostí. Pracuje pro televizi i film.

Pracuje pro televizi i film.

Petr Herold